नेपाली कांग्रेसले वैशाख ११ गतेदेखि शुरू गर्न लागेको राष्ट्रिय जागरण अभियानका लागि ७७ वटै जिल्लामा नेताहरू खटाएको छ।
राष्ट्रिय जागरण अभियानको पहिलो चरण वैशाख ११ गतेदेखि जेठ ११ गतेसम्म हुनेछ। जिल्लामा खटाइएका केन्द्रीय नेताहरु एक महिनासम्म बस्ने छन्।
बीपी जयन्तीको अवसर पारेर शुरू हुने दोस्रो चरणको अभियान भने १५ दिनसम्म चल्नेछ भने तेस्रो चरणको अभियान १० दिनसम्म ७५३ वटै स्थानीय निकायमा हुनेछ। तेस्रो चरणको जागरण अभियानमा भने नेताहरु १० दिनसम्म बस्नेछन्।
हेर्नुहोस् कुन जिल्लामा को?
प्रदेश नं. १ का १४ जिल्ला
ताप्लेजुङ- सरिता प्रसाई
पाँचथर- लक्ष्मी परियार
इलाम- अमृत अर्याल
संखुवासभा- सिता गुरुङ
तेह्रथुम- हसन अन्सारी
धनकुटा- डा. नारायण खड्का
भोजपुर- रामहरि खतिवडा
खोटाङ- उदयशम्शेर राणा
सोलुखुम्बु- लक्ष्मी राई
ओखलढुंगा- मिनाक्षी झा
उदयपुर- प्रदीप गिरी
झापा- ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की
मोरङ- कृष्णप्रसाद सिटौला
सुनसरी- महेश आचार्य
प्रदेश नं. २ का ८ जिल्ला
सप्तरी- आनन्दप्रसाद ढुंगाना
सिरहा- महेन्द्र यादव
धनुषा- बलबहादुर के.सी.
महोत्तरी- चित्रलेखा यादव
सर्लाही- महालक्ष्मी उपाध्याय ‘डिना’
रौतहट- रमेश रिजाल
बारा- प्रकाशमान सिंह
पर्सा- फरमूल्लाह मन्सुर
प्रदेश नं. ३ का १३ जिल्ला
दोलखा- रामकृष्ण यादव
रामेछाप- किरण यादव
सिन्धुली- डा. रामशरण महत
काभ्रेपलाञ्चोक- डा. शेखर कोइराला
सिन्धुपाल्चोक- अम्बिका बस्नेत
रसुवा जीवन- परियार
नुवाकोट- मीन विश्वकर्मा
धादिङ- प्रदीप पौडेल
चितवन- रमेश लेखक
मकवानपुर- अर्जुननरसिंह के.सी.
भक्तपुर- डा. मिनेन्द्र रिजाल
ललितपुर- सुरेन्द्रराज पाण्डे
काठमाडौं- बालकृष्ण खाँण
गण्डकी प्रदेशका ११ जिल्ला
गोरखा- ध्यानगोविन्द रञ्जित
लम्जुङ- कमला पन्त
तनहुँ -नविन्द्रराज जोशी
कास्की- अर्जुनप्रसाद जोशी
मनाङ- कृष्णचन्द्र नेपाली
मुस्ताङ- बहादुरसिंह (लामा) तामाङ
पर्वत- चिनकाजी श्रेष्ठ
स्याङजा- गोविन्द भट्टराई
म्याग्दी- शुक्रराज शर्मा
बाग्लुङ-शंकर भण्डारी
नवलपुर-
(बर्दघाट सुस्तापूर्व) दिपक गिरी
प्रदेश नं. ५ का १२ जिल्ला
नवलपरासी-
(बर्दघाट सुस्ता पश्चिम) राधेचन्द्र यादव
रुपन्देही- पुष्पा भुसाल
कपिलवस्तु- हरिप्रसाद नेपाल
पाल्पा- बालकृष्ण पाण्डे
अर्घाखाँची- दिपकुमार उपाध्याय
गुल्मी- अजयकुमार चौरसिया
रूकुम (पूर्वी भाग)- रत्न शेरचन
रोल्पा- मानबहादुर विश्वकर्मा
प्यूठान- शिवराज जोशी (सुर्खेत)
दाङ- मोहनबहादुर बस्नेत
बाँके- श्यामकुमार घिमिरे
वर्दिया -डा. डिला संग्रौला
कर्णाली प्रदेशका १० जिल्ला
रूकुम (पश्चिम भाग)- राजनप्रसाद पन्त
सल्यान- पार्वता डी.सी. चौधरी
डोल्पा- कुमार खड्का
जुम्ला- रमा पौडेल
मुगु- दिनवन्धु श्रेष्ठ
हुम्ला- हृदयराम थानी
कालिकोट- डा. चन्द्र भण्डारी
जाजरकोट- धु्रव वाग्ले
दैलेख- दिलबहादुर घर्ती
सुर्खेत- जीवनबहादुर शाही
सुदूर पश्चिम प्रदेशका ९ जिल्ला
बाजुरा- दिलेन्द्रप्रसाद बडू
बझाङ- मनमोहन भट्टराई
डोटी- शिवप्रसाद हुमागाँई
अछाम- गगनकुमार थापा
दार्चुला- अतहर कमाल मुसलमान
बैतडी- किरणराज शर्मा पौडेल
डडेल्धुरा -बीरबहादुर बलायर
कञ्चनपुर- गुरुराज घिमिरे
कैलाली- एन.पी. साउँद
प्रदेश नं. १ का १४ जिल्ला
ज्ञ ताप्लेजुङ सरिता प्रसाई
द्द पाँचथर लक्ष्मी परियार
घ इलाम अमृत अर्याल
द्ध संखुवासभा सिता गुरुङ
छ तेह्रथुम हसन अन्सारी
ट धनकुटा डा. नारायण खड्का
ठ भोजपुर रामहरि खतिवडा
ड खोटाङ उदयशम्शेर राणा
ढ सोलुखुम्बु लक्ष्मी राई
ज्ञण् ओखलढुंगा मिनाक्षी झा
ज्ञज्ञ उदयपुर प्रदीप गिरी
ज्ञद्द झापा ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की
ज्ञघ मोरङ कृष्णप्रसाद सिटौला
ज्ञद्ध सुनसरी महेश आचार्य
प्रदेश नं. २ का ८ जिल्ला
ज्ञछ सप्तरी आनन्दप्रसाद ढुंगाना
ज्ञट सिरहा महेन्द्र यादव
ज्ञठ धनुषा बलबहादुर के.सी.
ज्ञड महोत्तरी चित्रलेखा यादव
ज्ञढ सर्लाही महालक्ष्मी उपाध्याय ‘डिना’
द्दण् रौतहट रमेश रिजाल
द्दज्ञ बारा प्रकाशमान सिंह
द्दद्द पर्सा फरमूल्लाह मन्सुर
प्रदेश नं. ३ का १३ जिल्ला
द्दघ दोलखा रामकृष्ण यादव
द्दद्ध रामेछाप किरण यादव
द्दछ सिन्धुली डा. रामशरण महत
द्दट काभ्रेपलाञ्चोक डा. शेखर कोइराला
द्दठ सिन्धुपाल्चोक अम्बिका बस्नेत
द्दड रसुवा जीवन परियार
द्दढ नुवाकोट मीन विश्वकर्मा
घण् धादिङ प्रदीप पौडेल
घज्ञ चितवन रमेश लेखक
घद्द मकवानपुर अर्जुननरसिंह के.सी.
घघ भक्तपुर डा. मिनेन्द्र रिजाल
घद्ध ललितपुर सुरेन्द्रराज पाण्डे
घछ काठमाडौं बालकृष्ण खाँण
गण्डकी प्रदेशका ११ जिल्ला
घट गोरखा ध्यानगोविन्द रञ्जित
घठ लम्जुङ कमला पन्त
घड तनहुँ नविन्द्रराज जोशी
घढ कास्की अर्जुनप्रसाद जोशी
द्धण् मनाङ कृष्णचन्द्र नेपाली
द्धज्ञ मुस्ताङ बहादुरसिंह (लामा) तामाङ
द्धद्द पर्वत चिनकाजी श्रेष्ठ
द्धघ स्याङजा गोविन्द भट्टराई
द्धद्ध म्याग्दी शुक्रराज शर्मा
द्धछ बाग्लुङ शंकर भण्डारी
द्धट नवलपुर
(बर्दघाट सुस्तापूर्व) दिपक गिरी
प्रदेश नं. ५ का १२ जिल्ला
द्धठ नवलपरासी
(बर्दघाट सुस्ता पश्चिम) राधेचन्द्र यादव
द्धड रुपन्देही पुष्पा भुसाल
द्धढ कपिलवस्तु हरिप्रसाद नेपाल
छण् पाल्पा बालकृष्ण पाण्डे
छज्ञ अर्घाखाँची दिपकुमार उपाध्याय
छद्द गुल्मी अजयकुमार चौरसिया
छघ रूकुम (पूर्वी भाग) रत्न शेरचन
छद्ध रोल्पा मानबहादुर विश्वकर्मा
छछ प्यूठान शिवराज जोशी (सुर्खेत)
छट दाङ मोहनबहादुर बस्नेत
छठ बाँके श्यामकुमार घिमिरे
छड वर्दिया डा. डिला संग्रौला
कर्णाली प्रदेशका १० जिल्ला
छढ रूकुम (पश्चिम भाग) राजनप्रसाद पन्त
टण् सल्यान पार्वता डी.सी. चौधरी
टज्ञ डोल्पा कुमार खड्का
टद्द जुम्ला रमा पौडेल
टघ मुगु दिनवन्धु श्रेष्ठ
टद्ध हुम्ला हृदयराम थानी
टछ कालिकोट डा. चन्द्र भण्डारी
टट जाजरकोट धु्रव वाग्ले
टठ दैलेख दिलबहादुर घर्ती
टड सुर्खेत जीवनबहादुर शाही
सुदूर पश्चिम प्रदेशका ९ जिल्ला
टढ बाजुरा दिलेन्द्रप्रसाद बडू
ठण् बझाङ मनमोहन भट्टराई
ठज्ञ डोटी शिवप्रसाद हुमागाँई
ठद्द अछाम गगनकुमार थापा
ठघ दार्चुला अतहर कमाल मुसलमान
ठद्ध बैतडी किरणराज शर्मा पौडेल
ठछ डडेल्धुरा बीरबहादुर बलायर
ठट कञ्चनपुर गुरुराज घिमिरे
ठठ कैलाली एन.पी. साउँद